Kinijos civilizacija

 

   Kinijos civilizacija - pasižyminti daugiau nei 4 tūkstančių metų kultūriniu tęstinumu. Mityba – svarbi kinų kultūros dalis, kuri pasak naujausių tyrimų, remiasi septynių tūkstančių metų tradicijomis. Kinų virtuvė laikoma pačia įvairiausia, ji turi net per dešimt tūkstančių skirtingų patiekalų. Vyrauja  penkios skonio tendencijos – kartu, sūru, rūgštu, aštru ir saldu. IN – švelnus, minkštas, tamsus, moteriškas, o Jang – stiprus, kietas, šviesus ir vyriškas. 

 Pagrindiniai kinų virtuvės prieskoniai – svogūnai ir imbieras – jungia sūrumą ir  rūgštumą su aštrumu; burnoje tirpstanti minkšta troškinta mėsa būna patiekiama su truputį pakepintomis traškiomis daržovėmis; in ir jang kontrastą kinų kulinarijoje sudaro čili ir cukrus. Kinų pietūs komponuojami kaip meno kūrinys: karšta ir šalta, saldu ir rūgštu, minkšta ir kieta.
    Kinų virėjai ir virėjos išsiverčia su keliais paprastais indais bei įrankiais. Keptuvė išgaubtu dugnu wok-kantonietiškas keptuvė,  vadinama guo. Tokioje keptuvėje karštis  pasiskirsto tolygiai ir perduodamas toliau, o išlenktos sienelės padeda greitai išgarinti skystį.Tuo metu, kai mūsų protėviai Europoje dar valgė rankomis, kinai savo pirštų įgūdžius  lavino pagaliukais. Jau XII a. pr. Kr. Šango dinastijos valdovai naudojo “ prailginus pirštus”. Tais laikais lazdelės buvo padarytos iš žadeito, agato, dramblio kaulo, sidabro ir kitokių brangių medžiagų. Kinai savo lazdeles vadina kuaizi. Tai reiškia “ pagreitintoją”, mat jos tikrai pagreitina valgymą, ypač įgudusiose rankose, nes kinai valgo greitai ir nesigėdija ryžių dubenėlius laikyti prie pat burnos ir sparčiai darbuotis lazdelėmis. 
   

Čou fan – kepti ryžiai (skiriama 2 porcijoms). 3 stiklinės šaltų virtų ryžių,  stiklinė gabaliukais supjaustytos virtos mėsos, 3 šaukštai aliejaus, 2 kiaušiniai, šaukštas prieskoninių žalumynų, 2 mažos svogūno galvutės arba 2 – 3 šaukštai smulkiai supjaustytų svogūnų laiškų, druskos.
     Ryžiai supilami į aliejumi įkaitintą keptuvę ir  pamažu maišomi, pakepinami apie 10 min. Sudedama mėsa, suberiami prieskoniniai žalumynai, druska, supilami plakti kiaušiniai. Viskas sumaišoma. Prieš duodant į stalą, pabarstoma svogūnų laiškais.
 
      Kelionė į kinišką virtuvę – tai kaskart nauja pažintis su kulinarijos stebuklu, viliojančiu retais kvapais, tradicijų ir papročių pasauliu. Užsukite ir pajauskite kinų dvasią...

 

 

Laikrodis

Apklausa

Kaip stiprinate imunitetą siaučiant gripui?
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Paieška