Žmogaus akys – galvoje esantis organas, priimantis aplinkos informaciją matomoje elektromagnetinių bangų srityje ir transformuojantis ją į nervinius impulsus. Tai – ištįsęs apie 2,5 cm skersmens rutulys. Akį dengia trys sluoksniai arba dangalai: išorinis – odena, yra neperšviečiamas, baltas skaidulinis, dengiantis didumą akies paviršiaus; plonas vidurinis – gyslainė, kuriame daug kraujagyslių ir pigmento; vidinis – tinklainė, kuriame yra regos receptoriai. Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų akių spalva daug pasako apie jūsų būdo savybes? O liaudies išmintis sako…
Mėlynų akių turėtojai – niekada neabejoja savimi, yra ištvermingi ir impulsyvūs, tvirtai siekia užsibrėžto tikslo. Kartais išgyvena stipraus pykčio priepuolius, ilgainiui galinčius sukelti depresiją.
Pilkos akys – ryžtingi, tvirtai nusistatę žmonės, tačiau kartais tampa bejėgiai, kai iškyla situacija, nereikalaujanti protinės įtampos.
Rudos. Žmonės, kurių akių spalva tamsi, dažnai būna užsispyrę, įžūlūs ir atkaklūs. Iškilus sunkumams arba kritinei situacijai, jie tampa ūmūs ir karštakošiai. Rudakiai turi gerą atmintį, yra labai protingi, geranoriškai elgiasi su partneriu, nors kartais ir būna kaprizingi.
Šviesiai rudų akių savininkai būna užsidarę savyje arba itin nepriklausomybę vertinantys individualistai. Jie stengiasi viską daryti savarankiškai, be aplinkinių pagalbos, ir paprastai pasiekia sėkmingesnių rezultatų. Taip pat jie sunkiai susitaiko su aplinkinių psichologiniu spaudimu.
Žalių akių savininkai – stabilios asmenybės, ryžtingai priimančios sprendimus, prieš tai racionaliai apsvarstančios kitas galimybes.
Žaliaakiai – atkaklūs ir darbštūs žmonės, reiklūs sau ir aplinkiniams. Dėl draugų gali padaryti viską, kas yra įmanoma ir neįmanoma, tačiau įžeidimų ir išdavystės niekada neatleidžia. Su partneriu stengiasi išlaikyti abipusį supratimą.
Ar keičiasi akių spalva senstant?
Sensta tik mėlynos akys. Rudos akys išlieka tokios pat spalvos visą gyvenimą. Rudų akių rainelėje yra melanino. O mėlynos akys, tiesą sakant, yra lyg ir bespalvės. Mėlyna spalva atsiranda dėl šviesos sugėrimo ir atspindėjimo. Rainelėje esantys baltymai seno žmogaus akyse yra išskaidyti į mažas dalelytes, kurios labai stipriai išsklaido šviesą. Todėl jos būna pilkai mėlynos debesų spalvos. Kūdikių akys būna tamsiai mėlynos. Taip yra todėl, kad baltymai nėra išskaidyti ir daug geriau sugeria šviesą.
Veiksmas pas okulistą kabinete:
– Daktare, ar po operacijos aš galėsiu piešti?
– Žinoma.
– Puiku, o piešti tai aš ir nemokėjau…
– Gydytojau, jei valgysiu daug morkų, tai gerai matysiu?
– Žinoma, ar jūs kada matėte zuikį su akiniais?
Pas okulistą atėjo jaunas, tik ką vedęs vyriškis:
– Daktare, kažkas pasidarė mano akims: kai tik vedžiau, nuo to laiko savo piniginėje nebematau pinigų?