Džiovinti…Žoleles surišti į nedidelius ryšelius ir džiovinti tamsioje vėdinamoje patalpoje. Nuskabyti lapelius, sugrūsti į sandariai užsukamus stiklainius ir laikyti tamsioje vietoje. Šitaip galima džiovinti bazilikus, gelsves, čiobrelius, mairūnus, rozmarinus, šalavijus.
Šaldyti… Šaldyti tinka čiobrelius, krapus, gelsves, mairūnus, mėtas, petražolių lapelius, rozmarinus, melisas. Šviežius žalumynus išdžiovinti ir užšaldyti induose taip, kad galima būtų išimti nedidelį kiekį. Rekomenduojama šaldyti su sviestu ištrintus žalumynus, mat riebalai apsaugo juos nuo oksidacijos.
Su aliejumi… Bazilikai ir čiobreliai arachijų aliejuje išlaiko aromat1, nes juos gaubia riebalai. Žalumynus iškloti ant lininio audinio ir palikti džiūti. Nuskabyti lapus ir į mažus stiklainius ir užpilti aliejumi.
Ramunėlių gaiželiai skinami, kai liežuviniai žiedlapiai yra horizontalūs, dar nenulinkę žemyn. Žiedsočiai plokšti. Graižo kotelis neturėtų būti ilgesnis, kaip trys centrimentrai.
Čiobrelių žolė subręsta birželio- rugpjūčio mėnesiais. Renkama, kol žysi ir ūgliai nėra sumedėję.
Dilgelių žaliava- lapai ruošiami gegužės- rugpjūčio mėnesiais. Galima nuiimti net kelis derlius. Kai dilgelės apdžiūva, reikia lapus nuo stiebų nubraukti ir baigti džiovinti.
Bruknių lapai ruošiami kovo- balandžio mėnesiais. Pavasarį pumpurai dar neišsiskleidę, o rudenį jauni lapai visiškai subrendę.
Gysločių lapai skinami gegužės ir rugsėjo mėnesiais. Nepalikite ilgo lapkočio.