Kopūstai Apsinuodijus maistu. Virti kopūstai ir jų nuoviras padės sutrikus žarnyno veiklai, jei pykina apsinuodijus maistu. Baltieji kopūstai turtingi sieros, ji naikina skrandžio bakterijas. Apsinuodiję maistu suvalgykite 3–4 šaukštus virtų kopūstų arba išgerkite stiklinę kopūstų nuoviro.
Šalavijai Jei peršti gerklę. Keletą šalavijų lapų užpilkite verdančiu vandeniu, palaukite, kol pritrauks, ir skalaukite gerklę 2–3 kartus per dieną ir prieš naktį. Šalavijuose esanti fenolio rūgštis naikina ligas sukeliančias bakterijas ir minkština gerklę. Šalavijus galima naudoti gastrito profilaktikai.
Aitriosios paprikos Esant slogai. Dar senovėje aitriąją papriką vartojo kvėpavimo takams valyti. Specialistai nustatė, kad jos antibakterinės savybės padeda išvengti sinusito. Aitrioji raudona paprika tonizuoja, šalina nuovargį, galvos skausmą. Žiupsnelį šviežiai maltų aitriųjų paprikų dėkite į karštus patiekalus.
Kaštonai Raumenims ir kraujagyslėms. Kaštonų ekstraktas stiprina kraujagyslių sieneles ir padeda atsigauti raumenims po fizinio pervargimo. Medicininiais tyrimais nustatyta, kad kaštonų ekstraktas taip pat efektyvus varikozei gydyti. Be to, kaštonus galima vartoti kaip vaistus nuo skausmo sergant artritu, jei skauda sąnarius.
Graikiniai riešutai Nuo depresijos. Graikiniai riešutai – riebiųjų rūgščių omega-3 ir omega-6 šaltinis (jos būtinos gydant nervinius sutrikimus ir depresiją). Kasdien reikia suvalgyti truputį riešutų. Taip pat vertingi yra migdolai ir saulėgrąžos, jie turtingi triptofano, jis skatina serotonino – laimės hormono – išsiskyrimą.
Čiobreliai Nuo kosulio ir bronchito. Čiobrelių eteriniai aliejai minkština gerklę ir valo kvėpavimo takus. Čiobreliai skatina atsikosėjimą, valo plaučių ir bronchų sieneles.
Citrinos Nuo peršalimo. Jei dažnai sergate, šaltuoju metų laiku jums būtina kasdien vartoti po 500–1000 mg vitamino C, o jo ypač gausu citrinose. Išspauskite citrinos sultis į šiltą vandenį, įdėkite truputį imbiero ir tokį gėrimą gerkite kasryt. Vitaminas C stimuliuoja kepenų veiklą ir stiprina imunitetą. Citrinų sultys taip pat yra puikus antiseptikas.
Spanguolės Nuo cistito. 2–3 stiklinės spanguolių sulčių per dieną – puiki profilaktinė priemonė nuo šlapimtakių ligų. Medžiagos, esančios spanguolėse, naikina bakterijas – jos prilimpa prie šlapimo pūslės sienelių – ir neskausmingai jas pašalina iš organizmo. Ruošdami sultis cukraus nedėkite, nes jis maitina bakterijas.
Rozmarinai Jei skauda sąnarius. Rozmarinai gerina kraujotaką, gelbsti nuo sąnarių skausmų. Dėkite rozmarinų į maistą, tačiau nepersistenkite, nes gali padidėti kraujo spaudimas.
Melisos Imunitetui stiprinti. Jei jaučiate silpnumą ir matote, kad tuoj susirgsite, nelaukite, kol liga jus įveiks, išgerkite su vandeniu keletą lašų citrininių melisų balzamo. Šviežių melisų lapelių galima dėti į arbatą.
Informacijos šaltinis www.sveikatossodas.lt