Pastarosiomis dienomis saulės spinduliai dar labiau suaktyvėjo, todėl vykstant į keliones ar į paplūdimius būtina tinkamai pasirūpinti oda. Svarbu nepamiršti ne tik akinių, kepurių, padedančių apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių, bet ir kitų apsaugos priemonių.
Karštomis dienomis žmogaus odai labai reikalingas drėkinamasis kremas, nes prakaituojant itin daug drėgmės išgaruoja. Apsauginis kremas padeda apsisaugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių, raukšlių ir pigmentinių dėmių.

Geriausia priemonė, apsauganti mus nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio, yra kremai su vadinamuoju SPF (angl. sun protection factor) filtru. Specialistai rekomenduoja rinktis ne mažesnę nei SPF 15 apsaugą (sulaiko 93 proc. UV spindulių).
Apsauginio kremo veikimo laiką galite apskaičiuoti ir patys, SPF skaičių padauginę iš laiko, kurį galite praleisti saulėje neįdegę. Vis dėlto svarbu nepamiršti, kad minėtieji kremai ne visada veiksmingi: jeigu kremas nėra atsparus vandeniui, o jūs negalite atsispirti pagundai kas pusvalandį išsimaudyti, teks kremu teptis po kiekvienų maudynių. Be to, derėtų imtis ir kitų priemonių, padedančių išsaugoti gražią odą. Prisiminkite, kad pavojingiausias metas lepintis saule – nuo 10 iki 14 valandos, o ilgai būdami atokaitoje nešiokite kepuraitę ir akinius nuo saulės.
Apsauginis kremas turėtų būti tepamas pusvalandį prieš išeinant į gatvę, paplūdimį ar pan. Ant apsauginių kremų pakuočių yra nurodytas apsaugos nuo saulės faktoriaus (SPF) dydis. Jis labai paprastai apskaičiuojamas. Pavyzdžiui, šviesios odos (I tipas) žmogus be jokios apsaugos saulėje gali būti apie 10 minučių. Tad minutes padauginę iš SPF dydžio, sužinome, kiek laiko, patepę odą šiuo kremu, galime būti saulėje (10 x 20 = 200 min.). Vadinasi, kuo žmogaus oda šviesesnė, tuo turi būti didesnis SPF arba dažniau reikia teptis apsauginiu kremu.

Lūpų, arba paprastoji, pūslelinė – virusinė odos ir gleivinių liga, nepaisanti sezono ir galinti pričiupti bet kuriuo metų laiku. Odoje atsiranda vandeningų pūslelių, kamuoja silpnumas ir šaltkrėtis, pakyla kūno temperatūra, pablogėja nuotaika. Pūslelės paprastai nusėja lūpų, nosies sritį. Įdomiausia, kad daugeliui žmonių virusą pažadina vasaros maudynės ar pasilepinimas saulės spinduliais. Kaip apsaugoti lūpas nuo viruso? Lūpų oda – pati ploniausia ir jautriausia, todėl jas reikia ypatingai prižiūrėti ir saugoti. Svarbu jas puoselėti visus metus, ypač vasarą ir žiemą, nes šiais metų laikais lūpos dažniausiai šerpetoja, skilinėja, įtrūksta kampučiai.
Tiesa ar melas?
Debesuotą dieną įdegti neįmanoma − melas. Pro debesis mus pasiekia mažiau UV spindulių, tačiau įdegti ar nudegti galite taip pat sėkmingai, nors ir nėra tiesioginių saulės spindulių. Net 65 proc. spindulių prasiskverbia pro debesis.
Būdami vandenyje galime būti ramūs − melas. Saulės spinduliai mus pasiekia ir vandenyje, maždaug metro gylyje. Puiku atsivėsinti, tačiau nepamirškime, kad maudantis taip pat galima nudegti.