Pirmą kartą ant veido strazdanų atsiranda sulaukus 4 – 5 metų, vėliau jų gerokai sumažėja. Žiemą jos tampa ne tokios pastebimos, bet tik gavusios šiltos saulutės spindulių – paryškėja. Tai priklauso nuo odos tipo. Jei oda yra pirmo ar antro tipo, ji jautresnė saulės spnduliams. Būtent šviesiaplaukių ir rusvaplaukių mėlynakių odą dažniausiai nuberia strazdanos. Jų ryškumas taip pat priklauso ir nuo to, kiek ilgai būnama saulėje, ar naudojami apsauginiai kremai. Taip pat strazdanos gali išryškėti ir po soliariumo; naudojant netinkamas kosmetikos priemones, nuo kai kurių medikamentų. Tad jei, turėdami strazdanas, jaučiate kompleksą, pabandykite jas išbalinti arba panaikinti.
Saulėtuoju metų periodu reikia naudoti apsauginius kremus, kurių UV filtras itin didelis. Kadangi strazdanos išryškėja nuo saulės, tad siekiant sumažinti jų skaičių rekomenduojama naudoti kosmetiką praturtintą vitaminu C, vaisių rūgštimis, greipfrutų, petražolių, vynuogių ekstraktais. Citrina – viena veiksmingiausių priemonių, norint išbalinti strazdanas. Patartina du kartus per savaitę valyti veidą su tamponėliu suvilgytu citrinos sultyse. Šis rezultatas jau bus matomas po mėnesio. Geriausia strazdanas balinti rudenį arba žiemą, nes pavasarį balinimo procedūros ne tokios veiksmingos. Svarbu, kad balinamųjų kremų nenaudotumėte pavasarį, nes tada saulė odą veikia dar stipriau, suformuodama sunkiai išgydomas pigmentines dėmes. Taip pat strazdanas pašalinti padeda agurkas: perpjautu agurku aptrinti veidą ir po 5-10 min. nusiprausti šiltu vandeniu. Strazdanas balinančios kaukės taip pat veiksmingos, tačiau nereikėtų jomis piktnaudžiauti – užtektų tokią kaukę pasidaryti vieną kartą per savaitę.

Žinoma, yra dar daugybę būdų kaip strazdanas būtų galima panaikinti ar išbalinti, bet visų pirma geriausia priemonė – pamilti save. Juk strazdanėlės – išskirtinis bruožas, suteikiantis romantiškumo ir jaunatviškumo. Strazdanėlės – lyg cinamonas, pabarstytas ant veido, tad reikia didžiuotis savo individualiu grožiu ir puoselėti jį.