Alergijos simptomai:
- Odos alergijos simptomai – pasikartojantys bėrimai, kurie, vartojant alergiją sukeliančius maisto produktus, plečiasi. Odos plotai pradeda šlapuoti, stiprėja niežulys, gali sutrikti miegas.
- Kvėpavimo takų alergijos sukelti simptomai panašūs kaip sergant peršalimo ligų t.y. kamuoja dažnos slogos, kosulys, karklai plaučiuose, pasunkėja įkvėpimas ir iškvėpimas. Kvėpavimo takų simptomai sudaro apie 20 proc.
- Virškinamojo trakto sutrikimai. Tai – pasikartojantys spazmai, kankina pilvo skausmai, vėmimas, lūpų ir gomurio niežulys, viduriavimas.
- Kraujotakos sistemos sutrikimas. Tai – tachikardija, kraujo spaudimo kritimas, anafilaksinis šokas.
Alergiją gali sukelti:
- Dažnas alergenas – karvės pienas ir jo produktai (varškė, sūris, sviestas, ledai, šokoladas ir t.t.).
- Alergiją gali sukelti ir kiaušiniai. Kiaušiniams alergiški žmonės neretai yra visiškai nealergiški vištienai.
- Jūros žuvys (ypač menkės, jūros lydekos).
- Dažniausiai alergiją sukelia citrusiniai vaisiai tokie kaip apelsinai, mandarinai, bananai, citrinos, greipfurtai, žemuogės, braškės. Abrikosuose, avietėse, persikuose, braškėse, persikuose, slyvose, vynuogėse, vyšniose yra acetilsalicilo rūgšties, kuri gali sukelti alergiją.
- Daržovės – pernokę pomidorai, morkos, bulvės, salotos, svogūnai.

Svarbiausia gydomoji priemonė – vengti alergenų. Tačiau pastebėjus pirmuosius alergijos požymius ar įtarus alergiją būtina kreiptis į gydytoją, kuris patars, ką toliau daryti ir kaip elgtis. Moteris, turinti polinkį sirgti ar sergant alergine liga, iki nėštumo ir jo metu turi atsisakyti visų alergizuojančių produktų. Esant alergijai, dažniausiai skiriami nepertraukiami ir ilgalaikiai profilaktinio gydymo kursai t.y. skiriami antihistamininiai preparatai ar kiti medicininiai preparatai. Taip pat reikėtų atstatyti ir sustiprinti imuninę sistemą, išvalyti organizmą.