Informacijos „kalimas“ – populiarus mokymosi metodas, tačiau mažiausiai efektyvus. Jeigu pabandytumėte susikaupti ir suprasti apie ką mokotės – įsiminti bus daug lengviau. Tokiu atveju įsigilinkite į tai, ką skaitote, išsikelkite sau klausimus, susijusius su tekstu, pabandykite atrasti atsakymus, ir net nepastebėsite, kaip viską įsimenate. Prieš mokantis rekomenduojama pasidaryti informacijos konspektą – atsiminti tai, kas yra svarbiausia ir atmesti tai, kas ne taip svarbu, nes juk lengviau atsiminti tai, kas prasminga. Žodžius įsiminti daug paprasčiau nei netvarkingai išrikiuotų raidžių eilę, sakinius – lengviau nei padrikus žodžius, o įsiminti mintis – lengviausia.
Siekiant susikurti gerai atminčiai reikalingas asociacijas, patariama panaudoti visus savo pojūčius: dalykui, kurį turite įsiminti galima priskirti ne tik vaizdą, bet ir garsą ar skonį. Įrodyta, jog prisiminimus labai gerai sužadina kvapas. Taip pat galimybę atsiminti didina ir paprastų simbolių naudojimas, ir priešingai – absurdiški ir keisti vaizdiniai. Sudėtingai sąvokai priskirkite paprastą. O juokingi vaizdiniai savaime įsimenami ryškiau, todėl humoras – svarbus faktorius atminties lavinime. Be to, tyla ir ramybė padės jums lengviau susikaupti ir įsidemėti norimus dalykus. Tačiau sunkiau įsiminsite jeigu skubate, nerimaujate, išgyvenate stresą, esate išsiblaškęs, pavargęs, jus veikia stiprios emocijos, vaistai, liga ir t.t.
Atmintis svarbi ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame gyvenime Juk atmintį galima lavinti, tuomet senstant ji ne blogėja, o atvirkščiai – gerėja.