Žmogus gauna energijos iš maisto medžiagų. Maisto medžiagų energetinė vertė yra tas energijos kiekis, kurį išskiria vienas gramas medžiagos, oksiduodamasis organizme. Nereguliarus valgymas ar nesubalansuota mityba taip pat gali turėti įtakos energijos pokyčiui. Maistas – energijos šaltinis, sunku funkcionuoti esant tuščiam skrandžiui. Maistas, kurio sudėtyje yra per didelis kiekis rafinuotų angliavandenių ir trūksta proteino, gali padidinti cukraus kiekį kraujyje, po kurio įmanoma tikėtis labai greito cukraus sumažėjimo. Dėl tokio proceso, po keletos valandų, pajaučiamas nuovargis. Patariama užkandžiams daugiau vartoti vaisių, jogurto ar riešutų. Vartodami gerai subalansuotą maistą, kuriame gausu angliavandenių (vaisių, daržovių) drauge su naudingais baltymais (žuvis, liesa mėsa, paukštiena) ne tik padės subalansuoti cukraus kiekį kraujyje, bet ir padės išlaikyti psichologinę pusiausvyrą.
Suaugusio žmogaus kūno svorio pokyčiai geriausiai parodo, ar išlaikoma pusiausvyra tarp gautos su maistu ir išeikvotos energijos. Jei kūno svoris pradeda didėti, vadinasi iš maisto medžiagų susidaro daugiau energijos negu jos eikvojama. Jei kūno svoris mažėja, vadinasi maisto davinio energijos vertė yra per maža, neatitinka organizmo poreikių.
Energijos kiekį nulemia ir fizinis pasirengimas. Fiziškai stipresnis žmogus sugeba išnaudoti energiją efektyviau, todėl dienai baigiantis, jis dar turi pakankamai neišnaudotų energijos išteklių. Sportas – geriausias pagalbininkas, norint atgauti jėgas. Reguliarus sportas turi įtakos geresniam miegui, o tai savaime garantuoja didesnį energijos kiekį sekančiai dienai.
Keletas paprastų būdų, kaip atgauti jėgas:
- Išgerkite stiklinę gazuoto mineralinio vandens su vaisių sultimis. Sultyse ya angliavandenių, kurie suteikia žmogui energijos, naudinga norint išvengti dehidratacijos, kuri gali sukelti nuovargį.
- Suvalgykite saują džiovintų vaisių, riešutų ir sėklų mišinio. Tai tobulas derinys, norint greitai atstatyti energijos trūkumą.
- Keletas gabalėlių juodojo šokalado. Jo sudėtyje yra nuotaiką gerinančių medžiagų.
- Dirbdami padarykite pertraukėlę. Pastatykite abi pėdas ant grindų, pasidėkite rankas ant kelių, užmerkite akis ir bent tris minutes sėdėkite, stengdamiesi pajusti, kaip jūsų pėdos liečia grindis, susikoncentruodami ties kvėpavimu.