Magnis yra ketvirtasis pagal svarbą organizmo ir antrasis ląstelės katijonas. Jis dalyvauja 300 fermentinių reakcijų, todėl jis reikalingas visais gyvenimo etapais, ypač augant ir bręstant organizmui, nėštumo metu, vyresnio amžiaus asmenims, ypač moterims. Magnio paros poreikis vidutiniškai yra 300 mg moterims ir 350 mg vyrams. Tik 2 proc. viso organzime esančio magnio yra kraujo serume, todėl magnio kiekio serume tyrimas nerodo, ar trūksta magnio organzime. Mažas magnio kiekis serume paprastai atspindi ir bendrą magnio trūkumą. Normalus magnio kiekis serume yra 0,7 – 1,1 mmol/l. Magnio trūkumas sukelia cukrinį diabetą, arterinę hipertenziją, širdies ritmo sutrikimus, ūminį miokardo infarktą ar aterosklerozę. Pusė magnio sunaikinama produktus apdorojant termiškai, trečdalis – šaldant, o rafinuojant net 99 proc. Magnio dažnai ima trūkti besilaikantiems dietų ar kai dieta pilnai nėra subalansuota, netinkamą mitybą pasirinkusiems žmonėms, dėl sutrikusio pasisavinimo (malabsorbcija dėl skrandžio ir žarnyno ligų), padidėjusio išskyrimo (alkoholizmas, laisvinamieji vidurių vaistai, diuretikai). Organizme magnį naikina ir sūrus maistas bei alkoholis.
Kai trūksta magnio, organizmas greičiau pavargsta, kamuoja neramus miegas, depresija; susilpnėja dėmesingumas, vargina raumenų spazmai, šaltkrėtis. Taip pat suletėja nagų augimas, ima pykinti, atsiranda kalio ir kalcio trūkumas, pilvo skausmai; gali pradėti varginti kojų raumenų mėšlungis. Geriausi magnio šaltiniai – grūdiniai produktai. Tai – duona, kruopos, sėlenos, žirniai, pupelės. Taip pat daug magnio yra ir augaliniuose produktuose, ypač žaliuose – petražolėse; krapuose, špinatuose, rūgštynėse; juodojoje arbatoje, džiovintuose grybuose, kakavoje, krabuose, krevetėse, jūros kopūstuose ir moliūguose. Magnio apstu ir riešutuose, razinose, vynuogėse, kopūstuose, morkose, grikiuose, ryžiuose bei chalvoje, žuvyje ir šviežiuose vaisiuose. Pieno produktuose magnio yra nedaug, tačiau būtent iš pieno produktų organizmas magnį greitai pasisavina. Vietoj valgomosios druskos patartina naudoti jūros arba mineralų druską. Geras magnio šaltinis – kietas (rūgštus) vanduo. Tik riebalai neturi magnio.
Širdies ligų profilaktikai ir gydymui bei magnio trūkumui vartojami įvairūs magnio preparatai. Jų sudėtyje yra neorganinių (magnio oksido, magnio chlorido, magnio sulfato) ir organinių (magnio latako, magnio citrato, magnio asparato, magnio orotato) magnio druskų. Tyrimais patvirtinta, jog organinių magnio druskų tirpumas ir pasisavinimas daug geresnis nei neorganinių.