Oda. Tinkamai nesirūpinant veido oda, ji kentės kiekvienu metų laiku dėl: temperatūrų svyravimo, sauso patalpų oro, saulės spindulių. Pavasarį dažniausiai veido oda būna išsausėjusi, netekusi gyvybingumo, susilpnėjusios jos ląstelės. Norint ją paruošti vasaros sezonui, derėtų tinkamai pasirūpinti odos drėkinimu. Geriausia – maitinamasis kremas su vitaminais skirtas nakčiai. Kadangi odoje gaminasi vitaminas D, nereiktų tepti odos kremais, kurie visiškai blokuoja saulės spindulius. Bet kokia oda – sausa, riebi, mišri, jauna, subrendusi – turi savo poreikius, tad kremą reikia rinktis individualiai, tinkamą savo odos tipui.
Lūpos. Lūpos taip pat reaguoja į aplinkos poveikį – skilinėja, išsausėja, net nusišypsoti tenka skausminga. Sausas lūpas vertėtų nuolat tepti apsauginiu kremu ar balzamu, kadangi į jų sudėtį įeina vitaminai A ir E. Taip pat šių vitaminų galima gauti ir su maistu: valgyti daugiau morkų, pomidorų, pieno produktų, kiaušinių, jautienos. Įtrukimus ir paraudimus dažnai sukelia B grupės vitamino trūkumas. Taip pat, esant šiurkščioms lūpoms, jas galima atgaivinti medumi.
Plaukai. Pavasarį plaukai praranda žvilgesį, jie tampa nebegražūs dėl gryno oro, netinkamos mitybos. Sausus, lūžinėjančius, slenkančius plaukus reikia pakirpti, pašviesinti ar patamsinti, ir naudoti priežiūros priemones, skirtas būtent šio tipo plaukams. Pravartu žinoti, jog šampūnas kartu su balzamu („du viename“) netinka. Sausus plaukus rekomenduojama trinkti 2 kartus per savaitę, o turint riebius plaukus – kas 2-3 dienas. Riebiams plaukams geriausia rinktis neutralų švelnų šampūną ir balzamą. Šio tipo plaukus verta dažyti dažniau, tda jie mažiau riebaluosis. Šampūno nuo pleiskanų patartina nuolat turėti kaip profilaktinę priemonę. Jį reiktų naudoti tol, kol išnyksta pleiskanos, o tada profilaktiškai kartoti kas 3-4 plovimą. Visų tipų plaukams tinka ir gaivinamosios kaukės, nes jose yra keramidų, kurie atstato plaukų struktūrą bei atgaivina plaukų struktūrą.
Vitaminai. Norint atsikratyti žiemos stingulio, nuovargio bei mieguistumo, organizmą reiktų stiprinti vitaminais. Kiekvienam žmogui jų reikia skirtingai, nes tai priklauso nuo amžiaus, sveikatos būklės, fizinio aktyvumo. Reikiamą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį vertėtų stengtis gauti su maistu, tad svarbu valgyti kuo įvairesnį maistą, vaisių bei daržovių. Dalis vitaminų suyra kaitinant, konservuojant produktus, ilgai laikant laikant galutinai paruoštus produktus. Jei tinkamai maitinantis, organizmui vistiek trūksta vitaminų, pasitarę su gydytoju, galite pamėginti vartoti vaistinėse parduodamų vitaminų rinkinių.
Įvairūs kremai, vitaminai, sveika mityba bei natūrali kosmetika – atgaiva kūnui ir sielai. Pavasaris žadina ne tik gamtą, bet ir skatina stiprinti žmogaus organizmą, puoselėti ne tik vidinį, bet ir išorinį grožį. Juk smagu kai mus glosto šilti saulės spinduliai, tad mėgaukimės jais ir nepamirškime, jog mūsų organizmas taip pat laukia iš mūsų rūpesčio bei priežiūros. Mylėkime savo kūną!