Pasyviam laisvalaikiui reikalinga sukurti raminančią atmosferą, kurioje būtų galima lengvai atsipalaiduoti, pabūti vienumoje, pažiūrėti televizorių ar paskaityti knygą, paklausyti muzikos ar išeiti pasivaikščioti. Vieni teigia, jog geriausias poilsis yra tas, kuris susijęs su kultūros savišvieta – tobulėjama. Kūrybiškiems žmonėms, dažnai darbas glaudžiai siejasi su laisvalaikio praleidimo būdu. Tarkime menininkai, muzikantai, kuriems darbas – tampa lyg hobis. Kiti, savo laisvą laiką praleidžia prie kompiuterio, tiesiog naršydami internete, žaisdami kompiuterinius žaidimus. Pasyvus laisvalaikis yra geras būdas pailsėti nuo aktyvaus gyvenimo tempo bei sukaupti jėgas darbui ar kitai aktyviai veiklai. Be to, toks poilsis nereikalauja daug pinigų, laikas leidžiamas ramybėje, o tai stiprina nervų sistemą.
Šiuo metu populiarėja aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdai, kuriais siekiama panaudoti savo energiją. Tai gali būti aktyvi rekreacija, hobis, žaidimai, atostogos ar sportas savo malonumui. Prie aktyvių laisvalaikio praleidimo būdų priskiriama ir alpinizmas, autosportas, nardymas, kelionės. Aktyvaus laisvalaikio atstovai renkasi ekstremalų sportą, kuris sukelia adrenalino, tai – snieglentes, riedlentes, pakilimas oro balionu ar šuolis oro parašiutu. Aktyvus gyvenimas gerina žmogaus sveikatą, didina žmonių užimtumą bei leidžia naudingai praleisti laiką.

Kiekvienas iš mūsų pasirenka poilsį pagal savo galimybes bei poreikius, stengiamės savo laiką praleisti kuo naudingiau ir įdomiau. Kai žmogus mažai dėmėsio skiria poilsiui, jį gali varginti silpnumas, fizinis ir psichinis nuovargis, įtampa, nerimas ar miego sutrikimai.
Kiekvienas turime savitą charakterį, todėl rinkimės tik sau patinkantį laisvalaikio praleidimo būdą.
O kaip Jūs praleisite šį savaitgalį?